fbpx

Dům Ronalda McDonalda

Díky vám budou rodiny vážně nemocných dětí opět spolu.

Naši kolegové ve světě postavili již téměř 400 Domů Ronalda McDonalda a ubytovali v nich statisíce rodičů vážně nemocných dětí.

Po téměř 20 letech příprav, vyjednávání a střádání financí se nám konečně podařilo zahájit stavbu obdobného projektu i v České republice! První český Dům Ronalda McDonalda bude stát přímo v areálu Fakultní nemocnice v Motole a bude sloužit jako dočasný domov rodinám dětí, které se zde dlouhodobě léčí. Děkujeme, že jste toho součástí!

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda bude financovat veškeré projektové práce, stavbu a vybavení, ale také následný provoz. Na projekt a stavbu se nám díky vám již podařilo našetřit.

Stále však sbíráme finance na vybavení a následný provoz, aby se u nás rodiny cítily co nejlépe a mohly načerpat tolik potřebnou sílu.

Motolská nemocnice nebyla vybrána náhodně – jde o největší zařízení pro péči o dětské pacienty s největším onkologickým a hematologickým centrem pro děti. Náš první dům bude mít kapacitu 21 pokojů uzpůsobených celosvětovým RMHC standardům, postaveným na skutečných potřebách rodičů. Každá rodina bude mít k dispozici jeden pokoj, kde se pohodlně vyspí až 4 osoby. Pro setkávání a vzájemnou podporu rodin zde bude velká společná kuchyně s jídelnou, obývací prostor a herna pro děti. Chybět samozřejmě nebude ani prádelna a praktické úložné prostory. O chod celého domu se budou starat dobrovolníci a zaměstnanci nadačního fondu. Oficiální otevření domu předpokládáme ve druhé polovině roku 2022.

  • Vstup do Domu Ronalda McDonalda
  • Prostorný obývací pokoj k odpočinku
  • Vzdušná a moderně vybavená kuchyně
  • Moderní pracovna
  • Světlý a útulný pokoj
  • Koupelna a WC

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.