Dům Ronalda McDonalda

Díky vám mohou být rodiny vážně nemocných dětí opět spolu.

První český Dům Ronalda McDonalda stojí přímo v areálu Fakultní nemocnice v Motole a slouží jako dočasný domov rodinám dětí, které se zde dlouhodobě léčí. Dům jsme slavnostně otevřeli a uvedli do provozu 24. listopadu 2022.

Stále sbíráme finance na provoz Domu, aby se u nás rodiny cítily co nejlépe a mohly načerpat tolik potřebnou sílu.

Motolská nemocnice nebyla vybrána náhodně – jde o nejrozsáhlejší zařízení pro péči o dětské pacienty s největším onkologickým a hematologickým centrem pro děti. Dům má kapacitu 21 pokojů, upravených podle skutečných potřeb rodičů, kteří již podobnou službu v zahraničí využili a jejichž zkušenosti jsme navnímali a zohlednili při návrhu.

Každá rodina má k dispozici jeden pokoj, kde se pohodlně vyspí až 4 osoby. Pro setkávání a vzájemnou podporu rodin je v Domě velká společná kuchyně s jídelnou, obývací prostor a herna pro děti. Nechybí ani pracovna, prádelna a praktické úložné prostory. O chod celého Domu se starají dobrovolníci a zaměstnanci nadačního fondu.

Podívejte se, jak se stavěl Dům Ronalda McDonalda

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sítě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte součástí aktuálního dění.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.