Dům Ronalda McDonalda

Díky vám mohou být rodiny vážně nemocných dětí opět spolu.

První český Dům Ronalda McDonalda stojí přímo v areálu Fakultní nemocnice v Motole a slouží jako dočasný domov rodinám dětí, které se zde dlouhodobě léčí. Dům jsme slavnostně otevřeli a uvedli do provozu 24. listopadu 2022.

Motolská nemocnice nebyla vybrána náhodně – jde o nejrozsáhlejší zařízení pro péči o dětské pacienty s největším onkologickým a hematologickým centrem pro děti. Dům má kapacitu 21 pokojů, upravených podle skutečných potřeb rodičů, kteří již podobnou službu v zahraničí využili a jejichž zkušenosti jsme navnímali a zohlednili při návrhu.

Každá rodina má k dispozici jeden pokoj, kde se pohodlně vyspí až 4 osoby. Pro setkávání a vzájemnou podporu rodin je v Domě velká společná kuchyně s jídelnou, obývací prostor a herna pro děti. Nechybí ani pracovna, prádelna a praktické úložné prostory. O chod celého Domu se starají dobrovolníci a zaměstnanci nadačního fondu.

Informace pro zájemce o ubytování naleznete níže. 

Příběh českého Domu Ronalda McDonalda

Stále sbíráme finance na provoz Domu, aby se u nás rodiny cítily co nejlépe a mohly načerpat tolik potřebnou sílu.

Podívejte se, jak jsme otvírali první český Dům Ronalda McDonalda

Kdo se v Domě může ubytovat

Rodiny, resp. rodiče, prarodiče a sourozenci, dětí dlouhodobě hospitalizovaných či léčených na některé z dětských klinik FN Motol. V indikovaných případech může být ubytováno i dítě v léčbě, které aktuálně potřebuje blízkost lékaře, ale není nutný jeho pobyt na lůžku.

Kliniky FN Motol, které spolupracují s DRM
 • · Klinika dětské hematologie a onkologie
 • · Dětské kardiocentrum
 • · Klinika dětské chirurgie
 • · Klinika dětské neurologie
 • · Klinika dětské a dospělé ortopedie a traumatologie
 • · Klinika ušní, nosní a krční
 • · Pediatrická klinika
 • · Oddělení urgentního příjmu
 • · Novorozenecké oddělení
 • · Centrum dětské neuroonkologie

Hlavní kritéria pro ubytování rodin
 1. 1. závažná diagnóza dětského pacienta

 2. 2. vzdálenost bydliště rodiny pacienta od nemocnice (50 km a více)

 3. 3. předpokládaná délka hospitalizace / léčebné péče (více než 10 dní v kuse nebo opakovaně)

 4. 4. jiné důvody jako např. tělesné postižení, sociální problémy, velmi malí sourozenci, kteří musí být ubytováni v nemocnici kvůli požadavkům na kojení.

Pokud jsou tři kritéria splněna současně, ošetřující lékař indikuje doporučení pro pobyt v DRM. Poté staniční sestra nebo jiný delegovaný pracovník vyplní s rodinou formulář “Doporučení rodiny pro ubytování“.

Vyplněný a podepsaný formulář zdravotnický personál zašle e-mailem na dum@drmcd.cz nebo rodina osobně doručí do DRM. Žádosti o ubytování v DRM budou vyřizovány denně v čase 8-12 hod. Pokud bude v DRM volná kapacita, bude ubytována každá rodina, kterou zdravotnický personál / nemocnice doporučí.

Rodiny můžou v DRM zůstat dokud splňují výše uvedená kritéria a / nebo dokud se nevyskytnou jiné závažné problémy. V případě plného obsazení DRM může rodina využít ubytovnu FN Motol, poplatek za ubytování uhradí nadační fond Dům Ronalda McDonalda. Pro ubytovnu lze využít stejný formulář „Doporučení rodiny pro ubytování“.

Další důležité informace

Při registraci k ubytování v DRM se platí vratná záloha ve výši 1000,– Kč. Záloha bude po ukončení pobytu vrácena v plné výši, pokud nedojde k žádnému poškození vybavení nebo příslušenství pokoje. Zálohu je možné po ukončení pobytu darovat nadačnímu fondu a podpořit tak možnost ubytování dalších rodin s vážně nemocnými dětmi. Každý ubytovaný bude zaměstnanci DRM seznámen s Domovním řádem, který je po celou dobu pobytu v DRM povinen dodržovat. Závažné porušení Domovního řádu je důvodem k okamžitému ukončení pobytu.

Vybavení DRM

Seznam přání

Dům Ronalda McDonalda je stejný jako jakýkoliv jiný domov. Potřebuje základní vybavení, ale i něco navíc, aby u nás rodiny našly veškeré pohodlí, které je může podpořit v tíživé situaci. Zakoupením obyčejných věcí každodenní potřeby přispějete k neobyčejné změně. Pomozte rodinám cítit se v našem Domě jako doma.

Dary ze seznamu přání lze doručit do Domu Ronalda McDonalda Praha buď osobně, nebo je lze zaslat poštou. Podrobnější informace získáte na telefonním čísle +420 601 057 782 nebo na e-mailové adrese dum@drmcd.cz.

Kromě praktických potřeb pro domácnost, které najdete na seznamu přání, budeme rádi za darování dalších věcí.

Co přijímáme

Nové, nepoužité, nedávno zakoupené a neprošlé zboží v původním obalu. Oceníme výrobky šetrné k životnímu prostředí.

Co nemůžeme přijmout

Z hygienických důvodů nepřijímáme použité nebo otevřené zboží, použitý nábytek, použité knihy, použité plyšové hračky.

Kontakt

Dům Ronalda McDonalda Praha
Adresa: V Úvalu 84, 150 06 Praha 5
E-mail: dum@drmcd.cz
Mobil: +420 601 057 782

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sítě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte součástí aktuálního dění.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.