fbpx

Dům Ronalda McDonalda

Chceme rodičům postavit pohodlný dům

Naši kolegové ve světě postavili již téměř 400 Domů Ronalda McDonalda a ubytovali v nich tisíce vděčných rodičů vážně a dlouhodobě nemocných dětí. První takový dům pro Českou republiku již získal stavební povolení a v první polovině roku 2021 by měla začít jeho výstavba v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Společným konceptem těchto domů je zajistit pohodlné a bezplatné ubytování s plnohodnotným zázemím pro celé rodiny malých pacientů a dát jim tím možnost být svým dětem, sourozencům či vnoučatům nablízku.

88 % vybráno

Nejedná se přitom o žádnou ubytovnu, ale o dočasný domov. Každá rodina bude mít nárok vždy na jeden soukromý pokoj a bude ho po dobu hospitalizace dítěte využívat dle svých potřeb. Pro setkávání a vzájemnou podporu rodin i personálu zde bude velká společná kuchyně s jídelnou, obývací prostor a herna pro děti. Aby se rodiny mohly starat o své každodenní potřeby, nebude chybět ani prádelna nebo úložné a skladovací prostory. O rodiny a chod celého domu se budou starat dobrovolníci a zaměstnanci nadačního fondu.

Náš první dům bude mít kapacitu 21 pokojů a postavíme ho podle celosvětových RMHC standardů, které splňují požadavky rodičů vycházející z jejich skutečných potřeb. Motolskou nemocnici jsme si vybrali hned z několika důvodů. Tím hlavním je ovšem fakt, že se jedná o největší zdravotnické zařízení v Česku, kam se sjíždí rodiny z celé ČR a je zde rovněž největší onkologické a hematologické centrum pro děti.

Oficiální otevření domu a jeho uvedení do provozu předpokládáme před koncem roku 2022. Jeho odhadovaná cena včetně vnitřního zařízení a vybavení se pohybuje kolem 80 milionů korun. Stále sbíráme finance na jeho výstavbu a následný provoz. Budeme moc rádi, když nám s tímto úkolem pomůžete!

O další krok blíž ke stavbě

Letos jsme dosáhli dalšího významného cíle v naplnění naší vize a získali povolení ke stavbě Domu Ronalda McDonalda.

Nahlédněte do Domu Ronalda McDonalda v Polsku

Jak to vypadá za dveřmi Domu Ronalda McDonalda u našich polských sousedů? Vypravili jsme se tam na návštěvu a vše pro vás natočili.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte náš Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.