Americký velvyslanec v Domě

Velvyslanec USA v České republice pan Bijan Sabet s manželkou Lauren navštívili první český Dům Ronalda McDonalda, vybudovaný nadačním fondem ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Motol. Průvodci tímto unikátním ubytovacím zařízením pro rodiny vážně nemocných dětí Sabetovým byli Ivana Pešatová, ředitelka nadačního fondu, a Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol. Hosté projevovali živý zájem jak o provoz Domu obecně, tak zejména o život rodin zde. Při neformálním posezení byla diskutována i případná spolupráce nadačního fondu s americkou ambasádou. Těšíme se na ni.

Proč jsme na návštěvu pozvali právě amerického velvyslance? Koncept domů pro rodiny vážně nemocných dětí má svůj původ v USA, konkrétně ve Philadelphii. Onkoložka pracující v tamní nemocnici Dr. Audrey Evans si jako první uvědomila, že pro rodiče i děti je nesmírně důležité, aby mohli zůstat pospolu, když děti podstupují náročnou léčbu, a že péče o rodinu je stejně důležitá jako péče o dítě. Tato myšlenka stála u zrodu charitativní organizace Ronald McDonald House Charities, která podporuje péči zaměřenou na rodinu. Po celém světě staví domy, které se nacházejí v okolí špičkových dětských nemocnic, a umožňuje rodičům zůstat v blízkosti hospitalizovaného dítěte a využívat pohodlí domova, aniž by se museli obávat velkých výdajů za ubytování a dopravu, které jsou spojeny s dojížděním za nemocným dítětem do specializovaných pracovišť. Vůbec první dům byl díky úsilí Dr. Evans, hráčů Philadelphia Eagles a společnosti McDonald’s vybudován v roce 1974 právě ve Philadelphii. První český Dům Ronalda McDonalda slouží rodinám vážně nemocných dětí od poloviny prosince 2022. 

  Kontaktujte nás

  Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

  Sledujte naše sociální sítě

  Something is wrong.
  Instagram token error.

  Přijměte pozvání do našeho Domu

  Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
  a buďte součástí aktuálního dění.

  House With Heart

  Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

  * Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

  © 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

  Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.