fbpx

Category: blog

Běh pro dobrou věc

V sobotu 21. 9. se uskutečnil druhý ročník charitativního štafetového běhu Craft Team Running. Celá akce se konala za slunečného počasí v centrálním parku na Pankráci. Letos se nám podařilo obsadit 10 štafet, a na stavbu Domu Ronalda McDonalda tak díky našim běžcům putuje 40 tisíc korun. Pořadatelům a všem zúčastněným týmům moc děkujeme! 🙂

Zároveň velké díky patří firmě Tulips, která darem poskytla pro běžce trika a centru FotoŠkoda za zapůjčení polaroidu.

 

Letošní prodej charitativních ručiček překonal historický rekord

Letošní, prodej charitativních ručiček, který se uskutečnil ve dnech 31. 5. – 20. 6. 2019 předčil veškerá naše očekávání a trhl historický rekord – bylo prodáno neuvěřitelných 167 717 ks!

Díky této akci se tak konto nadačního fondu zvýšilo o více než tři miliony korun, které použijeme na výstavbu Domu Ronalda McDonalda v areálu Fakultní nemocnice v Motole.

Děkujeme všem zaměstnancům a hlavně zákazníkům našeho hlavního partnera společnosti McDonald´s, kteří se  akce zúčastnili a podpořili ji. Pokud jste prodej ručiček nestihli, nevadí – podpořit stavbu můžete i zde. 🙂

 

 

Postavíme první Dům Ronalda McDonalda v Česku. Ruku na to!

V únoru jsme společně s Fakultní nemocnicí v Motole stvrdili smlouvou výstavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v Česku. Na tento projekt už sice šetříme delší dobu, ale i přesto naše charitativní sbírka pořád nekončí. Pokud Vám také nejsou lhostejné dlouhodobě hospitalizované děti, tak jim můžete podat pomocnou ruku. Stačí k tomu dvacka.

Přispět na stavbu domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí můžete snadno. Stačí si v kterékoliv restauraci McDonald´s zakoupit nadační samolepku ve tvaru ručičky. Tato charitativní akce bude probíhat od 31. května do 20. června. Po dobu dvaceti dnů si tak budete moci koupit ručičku, která Vás vyjde pouze na dvacet korun. Nemáte-li v tomto období cestu do restaurace McDonald´s, nevadí! Můžete si koupit ručičku virtuální.

Loni jsme díky Vám vysbírali neuvěřitelné dva miliony korun. Letošní rok ovšem máme ještě větší plány. Přáli bychom si celkovou částku navýšit na tři miliony korun. A jenom Vy nám v tomto ambiciózním plánu můžete pomoct!

Z každé prodané samolepky jde na pomoc nemocným dětem a jejich rodinám 18,60 korun, zbytek, tedy 1,40 korun, tvoří výrobní náklady. Všechny vybrané peníze nám umožní plnit naše hlavní motto „Aby rodiny mohly být spolu“.

Sbírka, na jejímž konci bude stát Dům Ronalda McDonalda

Člověk, který strávil delší čas v nemocnici bez svých blízkých, nejlépe ví, jak tento pobyt dokáže být skličující. O to hůře potom dlouhodobou hospitalizaci zvládají děti. Je přitom dokázáno, že přítomnost blízkých usnadňuje léčbu a je pro dětské pacienty jedním z nejlepších léků. Proto začínáme stavět náhradní domov pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí v areálu Fakultní nemocnice v Motole.

Dům, který by se měl otevřít ještě před koncem roku 2021, bude stát přímo v nemocničním areálu v těsné blízkosti dětského oddělení. Jeho kapacita by měla být 20 až 24 pokojů. Každá rodina bude mít nárok na jeden pokoj. Součástí domu bude velká kuchyň, obývací prostor, prádelna či sušárna. Dům Ronalda McDonalda se pro rodiny stane dočasným domovem, kde si budou moci odpočinout a načerpat potřebnou fyzickou i psychickou sílu.

Výtěžek z prodeje samolepek je podle evidence zasílán na sbírkový účet nadačního fondu 2700 2700 00/2700.

PODAT POMOCNOU RUKU MŮŽETE ZDE

 

Upečeme dětem dům!

Cena jednoho vykrajovátka je 40 Kč, z toho 32 Kč jde na sbírkový účet, zbytek jsou výrobní náklady. Prodej vykrajovátek potrvá do konce roku nebo do vyprodání zásob.

Pokračovat ve čtení

McHappy Day 2018

Letošní McHappy Day se konal 27.listopadu 2018 a znovu se tak McDonald’s v České republice připojil k celosvětovému svátku dobročinnosti Giving Tuesday.

Pokračovat ve čtení

Otevření 14 pokojů pro doprovody dětských pacientů

Ve čtvrtek 20. 9. 2018 jsme společně s ředitelem Fakultní nemocnice v Motole Miloslavem Ludvíkem a motolskými lékaři otevřeli na ubytovně 14 pokojů s kapacitou 30 lůžek pro doprovody dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Rodiče se tak mohou kvalitně vyspat a odpočinout v příjemném prostředí na pokojích s vlastním sociálním zázemím. To nebylo doposud na motolské ubytovně možné.

Pokračovat ve čtení

Slavnostní podpis dohody

Dne 14. února 2018 proběhl slavnostní podpis Dohody o společném záměru na vybudování a dlouhodobé provozování Domu Ronalda McDonalda v areálu Fakultní nemocnice v Motole.

Pokračovat ve čtení

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.