fbpx
  • Úvodní stránka
  • Každou kávou z “Mekáče” nyní přispíváte na Dům Ronalda McDonalda

Každou kávou z “Mekáče” nyní přispíváte na Dům Ronalda McDonalda

Každá koruna pomáhá. Obzvlášť to platí při dobročinných sbírkách. Nadační fond Dům Ronalda McDonalda čeká výstavba domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí, a proto ocení jakoukoliv finanční pomoc. Od 1. září 2019 mohou přispět všichni zákazníci McDonald’s – stačí si v kterékoliv restauraci v Česku u hlavního pultu zakoupit kávu ze standardní nabídky.  

McDonald’s ve spolupráci s nadačním fondem Dům Ronalda McDonalda spouští od září dlouhodobou finanční aktivaci, která má přispět k postavení domu pro rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí v areálu motolské nemocnice. Z každé kávy zakoupené u hlavního pultu či v McDrive restaurací McDonald’s bude vždy věnována jedna koruna nadačnímu fondu.

Tentokrát se finančně zapojí samotní majitelé restaurací: Cena kávy zůstává stejná, pro zákazníka se tedy nic nemění. Zapojí se jen tím, že si kávu koupí. O své podpoře se pak dozví zejména díky nově upravenému kelímku na kávu, který bude hlavním nosičem všech informací společně s dalšími reklamními sděleními v rámci restaurace.

Nadační fond se nyní soustředí zejména na výstavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v České republice, který bude stát v areálu Fakultní nemocnice v Motole. Letos v září bude hotový projekt pro stavební povolení, jehož vydání se očekává začátkem příštího roku. Dům by se tak mohl začít stavět již v létě 2020.

Kapacita Domu Ronalda McDonalda bude 19 až 21 pokojů, jeden pro každou rodinu. Součástí budovy bude velká kuchyň, společný obývací prostor či prádelna. Dům se pro rodiny stane dočasným domovem po celou dobu hospitalizace jejich vážně nemocného dítěte. Rodinní příslušníci si zde budou moci bezplatně odpočinout a načerpat potřebnou fyzickou i psychickou sílu, tolik důležitou pro intenzivní podporu malého pacienta.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte náš Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.