fbpx

Postavíme první Dům Ronalda McDonalda v Česku. Ruku na to!

V únoru jsme společně s Fakultní nemocnicí v Motole stvrdili smlouvou výstavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v Česku. Na tento projekt už sice šetříme delší dobu, ale i přesto naše charitativní sbírka pořád nekončí. Pokud Vám také nejsou lhostejné dlouhodobě hospitalizované děti, tak jim můžete podat pomocnou ruku. Stačí k tomu dvacka.

Přispět na stavbu domu pro rodiče dlouhodobě nemocných dětí můžete snadno. Stačí si v kterékoliv restauraci McDonald´s zakoupit nadační samolepku ve tvaru ručičky. Tato charitativní akce bude probíhat od 31. května do 20. června. Po dobu dvaceti dnů si tak budete moci koupit ručičku, která Vás vyjde pouze na dvacet korun. Nemáte-li v tomto období cestu do restaurace McDonald´s, nevadí! Můžete si koupit ručičku virtuální.

Loni jsme díky Vám vysbírali neuvěřitelné dva miliony korun. Letošní rok ovšem máme ještě větší plány. Přáli bychom si celkovou částku navýšit na tři miliony korun. A jenom Vy nám v tomto ambiciózním plánu můžete pomoct!

Z každé prodané samolepky jde na pomoc nemocným dětem a jejich rodinám 18,60 korun, zbytek, tedy 1,40 korun, tvoří výrobní náklady. Všechny vybrané peníze nám umožní plnit naše hlavní motto „Aby rodiny mohly být spolu“.

Sbírka, na jejímž konci bude stát Dům Ronalda McDonalda

Člověk, který strávil delší čas v nemocnici bez svých blízkých, nejlépe ví, jak tento pobyt dokáže být skličující. O to hůře potom dlouhodobou hospitalizaci zvládají děti. Je přitom dokázáno, že přítomnost blízkých usnadňuje léčbu a je pro dětské pacienty jedním z nejlepších léků. Proto začínáme stavět náhradní domov pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí v areálu Fakultní nemocnice v Motole.

Dům, který by se měl otevřít ještě před koncem roku 2021, bude stát přímo v nemocničním areálu v těsné blízkosti dětského oddělení. Jeho kapacita by měla být 20 až 24 pokojů. Každá rodina bude mít nárok na jeden pokoj. Součástí domu bude velká kuchyň, obývací prostor, prádelna či sušárna. Dům Ronalda McDonalda se pro rodiny stane dočasným domovem, kde si budou moci odpočinout a načerpat potřebnou fyzickou i psychickou sílu.

Výtěžek z prodeje samolepek je podle evidence zasílán na sbírkový účet nadačního fondu 2700 2700 00/2700.

PODAT POMOCNOU RUKU MŮŽETE ZDE

 

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.