fbpx
  • Úvodní stránka
  • Už známe podobu prvního Domu Ronalda McDonalda v České republice
Ukázka Domu Ronalda McDonalda v Motole

Už známe podobu prvního Domu Ronalda McDonalda v České republice

V únoru letošního roku se nám podařilo s Fakultní nemocnicí v Motole smluvně potvrdit výstavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v Česku. Nyní v tomto projektu nastal další milník, dům pro rodiče už má jasnou podobu! 

Vizualizace Domu Ronalda McDonalda v Motole

Jsme nadšení, že se konečně s veřejností můžeme podělit o budoucí vzhled domu, který bude pomáhat rodinám s dlouhodobě nemocnými dětmi. Nyní probíhá etapa inženýrských projekčních prací, včetně návrhu a zpracování všech technických řešení. Jde nám především o to, aby byl dům funkční a také nenáročný na provoz.

Dům Ronalda McDonalda, který by se měl otevřít před koncem roku 2021, bude stát přímo v nemocničním areálu Fakultní nemocnice v Motole v těsné blízkosti dětského oddělení. Jeho kapacita by měla být 21 rodinných pokojů, ve kterých mohou pohodlně přespat 2-4 rodinní členové. Kromě toho, že nadační fond poskytne prostředky na vybudování této moderní budovy, ji bude také na vlastní náklady provozovat.

 

Dům, který pomůže rodinám nemocných dětí

Cílem této výstavby je pomoci rodinám, jejichž děti potkala vážná nemoc, nejčastěji onkologické onemocnění. Dům Ronalda McDonalda pro rodiny dlouhodobě nemocných dětských pacientů usnadní rodičům nelehkou životní situaci tím, že nebudou muset vynakládat energii na dojíždění do nemocnice či hledání náhradního ubytování. Namísto toho budou moci být svým dětem po celou dobu hospitalizace nablízku a koncentrovat se jen na jejich zdraví a psychickou pohodu. Bezplatné a rodinné zázemí a servis jim poskytne právě tento dům.

„Z medicínského hlediska můžeme stavbu domu pro rodiny dlouhodobě hospitalizovaných dětí hodnotit jako součást komplexní léčby závažných onemocnění, která může přispět k jejímu příznivému výsledku. Jako lékaři jsme šťastní, že se ubytování doprovodů a někdy i samotných našich pacientů, dostane na kvalitativně vyšší úroveň, odpovídající nejvyspělejším zemím světa,“ říká MuDr. Vladimír Komrska, CSc., primář Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol.

Pomoct můžete i vy

Oficiální otevření domu a jeho uvedení do provozu se předpokládá před koncem roku 2021. Jeho odhadovaná cena včetně vybavení se pohybuje kolem 70 milionů korun. Stále se ale sbírají finance na jeho výstavbu a následný provoz. Vy můžete přispět také, stačí kliknout ZDE. Děkujeme.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte náš Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.