fbpx
  • Úvodní stránka
  • Známé osobnosti prodávaly charitativní vánoční vykrajovátka. Sbírka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda potrvá až do konce roku.

Známé osobnosti prodávaly charitativní vánoční vykrajovátka. Sbírka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda potrvá až do konce roku.

Prodej charitativních vykrajovátek odstartoval už 16. listopadu a potrvá až do konce roku či vyprodání zásob. Prodej vánočních vykrajovátek, jehož výtěžek putuje na výstavbu Domu Ronalda McDonalda v motolské nemocnici, v pátek 29. listopadu podpořily také známé osobnosti. Jenom během jediného dne se prodalo 4064 kusů vykrajovátek za 162 560 korun. Celkový předpokládaný výtěžek se odhaduje na 2,5 milionu korun.

Návštěvníci některých restaurací McDonald’s se dočkali malého překvapení. V pátek 29. listopadu totiž zákazníky obsluhovaly známé osobnosti, jako třeba Jiří Mádl, Jakub Kohák, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Regina Řandová,Petr Batěk, Ladislav Korbel, Petr Kutheil a mnozí další. Důvodem, proč se za pult postavily i celebrity, byla pomoc s prodejem charitativních vykrajovátek na perníčky. Jedno vykrajovátko stojí 40 korun, veškerý výtěžek putuje na účet určený pro stavbu domu a s tím spojené aktivity. Letos jsou vykrajovátka symbolicky ve tvaru rodiny.

„Chtěli bychom poděkovat všem známým tvářím a také zákazníkům, kteří si už zakoupili naše vykrajovátka. Díky penězům, které vybereme z prodeje, budeme moci v příštím roce začít se stavbou prvního Domu Ronalda McDonalda v Česku. Jenom díky vám můžeme plnit naše motto: Aby rodiny mohly být spolu,“ říká Ivana Pešatová, ředitelka nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Nadační fond momentálně disponuje zhruba 75 procenty očekávané částky na výstavbu domu pro rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí. Potřebné prostředky získávají z velké části právě z charitativních sbírek, ať už online, v restauracích McDonald’s nebo skrz prodejní akce.

 

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte náš Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.