Kdo jsme

Pomáháme rodinám být spolu!

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Dům Ronalda McDonalda (DRMcD) je nezávislá nezisková organizace, která je součástí celosvětové sítě charitativních organizací s názvem Ronald McDonald House Charities (RMHC). Naším společným posláním je pomáhat rodinám dětí se závažným dlouhodobým onemocněním. Věříme, že přítomnost rodičů v nemocnici, pomáhá dětem k brzkému uzdravení. Z tohoto důvodu po celém světě stavíme domy, které těmto rodinám umožní bezplatný přechodný pobyt v těsné blízkosti nemocnic. V současné době naše organizace funguje ve více než 40 zemích světa a provozuje nejméně 360 domů, další se každoročně otevírají.

Naše historieNaše historie

Naše historie

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda byl v České republice založen v roce 2002. Od té doby soustřeďuje finanční prostředky na podporu rodin dlouhodobě hospitalizovaných dětí, především na svůj největší projekt – stavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v ČR.

Více informací

Partnerství s McDonald’sPartnerství s McDonald’s

Partnerství s McDonald’s

Firma McDonald’s, zakladatel nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, podporuje naši činnost a aktivity již více než 15 let. 

Více informací

 Partnerství s nemocnicemi Partnerství s nemocnicemi

Partnerství s nemocnicemi

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda spolupracuje s Fakultní nemocnicí v Motole už přes 15 let. Ještě předtím, než v areálu nemocnice postavíme dům, se snažíme podporovat rodiče, kteří chtějí být nablízku svým dlouhodobě hospitalizovaným dětem.

Více informací

Ivana Prosecká

PŘEDSEDKYNĚ DOZORČÍ RADY

František Houška

PŘEDSEDA SPRÁVNÍ RADY

Ivana Pešatová

VÝKONNÁ ŘEDITELKA

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte toho všeho součástí.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.