Kdo jsme

Pomáháme rodinám být spolu!

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Dům Ronalda McDonalda (DRMcD) je nezávislá nezisková organizace, která je součástí celosvětové sítě charitativních organizací s názvem Ronald McDonald House Charities (RMHC). Naším společným posláním je pomáhat rodinám dětí se závažným dlouhodobým onemocněním. Věříme, že přítomnost rodičů v nemocnici pomáhá dětem k brzkému uzdravení. Z tohoto důvodu po celém světě stavíme domy, které těmto rodinám umožní bezplatný přechodný pobyt v těsné blízkosti nemocnic. V současné době naše organizace funguje ve více než 45 zemích a regionech po světě a provozuje 380 domů, další se každoročně otevírají.

Naše historieNaše historie

Naše historie

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda byl v České republice založen v roce 2002. Od té doby soustřeďuje finanční prostředky na podporu rodin dlouhodobě hospitalizovaných dětí, především na svůj největší samostatný projekt – stavbu prvního Domu Ronalda McDonalda v ČR. Tu se podařilo realizovat a dokončit v letech 2021-22.

Více informací

Partnerství s McDonald’sPartnerství s McDonald’s

Partnerství s McDonald’s

Firma McDonald’s, zakladatel nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, podporuje dlouhodobě naši činnost a aktivity.

Více informací

 Partnerství s nemocnicemi Partnerství s nemocnicemi

Partnerství s nemocnicemi

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda spolupracuje s Fakultní nemocnicí v Motole téměř 20 let. Po celou dobu podporuje rodiče, kteří chtějí být nablízku svým dlouhodobě hospitalizovaným dětem hrazením ubytování v blízkosti nemocnice. V areálu Fakultní nemocnice v Motole také nadační fond v letech 2021-22 vybudoval první Dům Ronalda McDonalda.

Více informací

Ivana Prosecká

PŘEDSEDKYNĚ DOZORČÍ RADY

František Houška

PŘEDSEDA SPRÁVNÍ RADY

Ivana Pešatová

VÝKONNÁ ŘEDITELKA

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sítě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte součástí aktuálního dění.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.