Další projekty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Integer pellentesque quam vel velit.

Projekty mimo Prahu

Přestože hlavním cílem nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda je výstavba a otevření domu sloužícího jako náhradní domov pro rodiče dětských pacientů ve Fakultní nemocnici v Motole, podporujeme také vybrané potřebné menší projekty v regionech. Správní rada rozhodla o tom, že od roku 2017 soustředíme na výstavbu a provoz domu Ronalda McDonalda v Motole minimálně 90 % ročních výnosů a maximálně 10 % těchto výnosů můžeme použít na podporu smysluplných projektů v nemocnicích mimo Prahu.

Přestavba pokojů na dětském oddělení v Nemocnici ve Frýdku – Místku

V říjnu 2016 členka správní rady a ředitel nadačního fondu Kamila Kleiblová a Marek Šedivý slavnostně předali dětskému oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku dva pokoje se sociálním zařízením a kuchyňku pro rodiče dětských pacientů. Je to historicky první dokončený projekt nadačního fondu vedle probíhajících aktivit ve Fakultní nemocnici v Motole, kde přispíváme na úhradu pobytu rodičů dlouhodobě hospitalizovaných dětí na tamní ubytovně. Na přestavbu pokojů a kuchyňky v Nemocnici ve Frýdku-Místku věnoval nadační fond 1,4 milionu korun.

Úprava pokojů novorozeneckého oddělení v Krajské nemocnici Tomáši Bati ve Zlíně

V roce 2016 jsme částkou 100 000 Kč podpořili projekt s názvem Malé mimi. Cílem je přestavba pokojů pro předčasně nenarozené děti a jejich maminky a také místnost, která poskytne zázemí rodičům, kteří pobývají dlouhodobě v nemocnici, aby byly nablízku svým dětem.

O projektu „Malé mimi“ jsme se dozvěděli od naší patronky Štěpánky Duchkové. K jeho přímé podpoře nás pak přesvědčili dva lidé – pan primář Macko ze zlínské nemocnice a Martin Gazda, ředitel produkčního studia a zároveň i tatínek, který si zažil, jaké to je pobývat delší dobu na neonatologii se svým dítětem (a manželkou).

Přesvědčili nás svým zápalem pro věc, svou upřímností a spoustou práce, kterou málokdo vidí a ocení. Rekonstrukce pokojů právě probíhá a měla by být dokončena do konce roku 2016.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sítě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte součástí aktuálního dění.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.