fbpx

Další projekty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Integer pellentesque quam vel velit.

Projekty mimo Prahu

Přestože hlavním cílem nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda je výstavba a otevření domu sloužícího jako náhradní domov pro rodiče dětských pacientů ve Fakultní nemocnici v Motole, podporujeme také vybrané potřebné menší projekty v regionech. Správní rada rozhodla o tom, že od roku 2017 soustředíme na výstavbu a provoz domu Ronalda McDonalda v Motole minimálně 90 % ročních výnosů a maximálně 10 % těchto výnosů můžeme použít na podporu smysluplných projektů v nemocnicích mimo Prahu.

Přestavba pokojů na dětském oddělení v Nemocnici ve Frýdku – Místku

V říjnu 2016 členka správní rady a ředitel nadačního fondu Kamila Kleiblová a Marek Šedivý slavnostně předali dětskému oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku dva pokoje se sociálním zařízením a kuchyňku pro rodiče dětských pacientů. Je to historicky první dokončený projekt nadačního fondu vedle probíhajících aktivit ve Fakultní nemocnici v Motole, kde přispíváme na úhradu pobytu rodičů dlouhodobě hospitalizovaných dětí na tamní ubytovně. Na přestavbu pokojů a kuchyňky v Nemocnici ve Frýdku-Místku věnoval nadační fond 1,4 milionu korun.

Úprava pokojů novorozeneckého oddělení v Krajské nemocnici Tomáši Bati ve Zlíně

V roce 2016 jsme částkou 100 000 Kč podpořili projekt s názvem Malé mimi. Cílem je přestavba pokojů pro předčasně nenarozené děti a jejich maminky a také místnost, která poskytne zázemí rodičům, kteří pobývají dlouhodobě v nemocnici, aby byly nablízku svým dětem.

O projektu „Malé mimi“ jsme se dozvěděli od naší patronky Štěpánky Duchkové. K jeho přímé podpoře nás pak přesvědčili dva lidé – pan primář Macko ze zlínské nemocnice a Martin Gazda, ředitel produkčního studia a zároveň i tatínek, který si zažil, jaké to je pobývat delší dobu na neonatologii se svým dítětem (a manželkou).

Přesvědčili nás svým zápalem pro věc, svou upřímností a spoustou práce, kterou málokdo vidí a ocení. Rekonstrukce pokojů právě probíhá a měla by být dokončena do konce roku 2016.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.