Rodina Vendulky

Příběh Vendulky

Už od 3 let trpěla Vendulka na velké bolesti břicha a během toho vždy zvracela. V srpnu 2018 došlo k vyhrocení situace a tehdy 10letou Vendulku transportovali vrtulníkem ze sokolovské nemocnice do Fakultní nemocnice v Motole. Tam doktoři sdělili rodičům hrozivou zprávu, že Vendulce odumřela velká část střev a je po operaci v kritickém stavu. Po ní zůstala 3 dny v umělém spánku. Problémy ale neustaly a zvracení krve se opakovalo. Tentokrát doktoři Vendulku uvedli do umělého spánku na 14 dní a doufali, že se její stav zlepší. Naše nadace pomohla mamince Vendulky zprostředkovat a uhradit pobyt na ubytovně, i to však bylo náročné, když nemohla být své dceři po boku a držet ji za ruku. Syn Vojtíšek a zbytek rodiny ji také mohli navštěvovat pouze na několik hodin denně. „I kdyby manžel přijel za mnou na ubytovnu, nemohl by bydlet ve stejném pokoji. Strašně by nám pomohlo, kdybychom mohli být spolu celá rodina a věnovat se Vendulce, která naši přítomnost potřebovala,“ dodává maminka Vendulky.

Statečná bojovnice

Vendulka se nakonec dostala z nejhoršího a několik dnů po probuzení začala pomalu jíst. Z dětského oddělení v Motole se po domluvě lékařů a rodiny přesunula opět do sokolovské nemocnice, kde se zotavovala zhruba tři a půl měsíce. Dohromady v nemocnici strávila dlouhých 7 měsíců. Dnes už Vendulce zůstaly po hrůzném zážitku jen jizvy na bříšku. Střeva má sice o něco kratší, ale až do 18 let jí zase porostou. „Všechny ty roky předtím si doktoři mysleli, že je to jenom viróza. Musím se jich ale zastat, dělali, co mohli. Diagnóza se ovšem poznala až v momentě, kdy ji začali operovat. Doufám, že teď už máme to nejhorší za sebou,“ uzavírá maminka.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sítě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte součástí aktuálního dění.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.