fbpx

Rodina Zuzky

Příběh Zuzky

Psal se začátek září roku 2016, když se rodiče malé Zuzky se dozvěděli nepříjemnou zprávu. Doktoři jim řekli, že má jejich dcera Ewingův sarkom, tedy zhoubný nádor kosti. „Byl to pro nás obrovský šok. Místo toho, aby usedla do školní lavice páté třídy, musela podstoupit náročnou léčbu na dětské onkologii v Motole,“ vzpomíná maminka Zuzky paní Vlková. Následovalo mnoho nezodpovězených otázek. V první řadě rodina samozřejmě řešila zdraví dcery, ale došlo i na praktické záležitosti. Jak to bude fungovat v nemocnici? Co bude doma s druhorozeným synem? Jak to všechno zvládnou finančně? Blízká budoucnost byla rázem nejistá. Jediným živitelem rodiny zůstal manžel. V této nelehké situaci rodinu Vlkovou čekaly citelné zásahy do společného rozpočtu. Museli počítat s náklady na nízko bakteriální stravu, léky, čisticí prostředky nebo dopravu několikrát týdně na kontrolu krevního obrazu do nemocnice.

Jaro 2018

Zuzka nastoupila do školy po více než roku. Návrat se jí ovšem povedl bez problémů. Na vysvědčení měla opět samé jedničky a pokračuje ve výborných výsledcích i nyní. Noha se jí po plastické operaci už úplně zahojila a kosti jí konečně začaly srůstat. Ze začátku ještě nohu nesměla zatěžovat a musela chodit o berlích. Nyní už chodí bez problémů sama. Snad už rodinu Vlčkovu čekají jenom pěkné dny.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte náš Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.