Rodina Zuzky

Příběh Zuzky

Psal se začátek září roku 2016, když se rodiče malé Zuzky dozvěděli nepříjemnou zprávu. Doktoři jim řekli, že má jejich dcera Ewingův sarkom, tedy zhoubný nádor kosti. „Byl to pro nás obrovský šok. Místo toho, aby usedla do školní lavice páté třídy, musela podstoupit náročnou léčbu na dětské onkologii v Motole,“ vzpomíná maminka Zuzky paní Vlková. Následovalo mnoho nezodpovězených otázek. V první řadě rodina samozřejmě řešila zdraví dcery, ale došlo i na praktické záležitosti. Jak to bude fungovat v nemocnici? Co bude doma s druhorozeným synem? Jak to všechno zvládnou finančně? Blízká budoucnost byla rázem nejistá. Jediným živitelem rodiny zůstal manžel. V této nelehké situaci čekaly rodinu Vlkovu citelné zásahy do společného rozpočtu. Museli počítat s náklady na nízkobakteriální stravu, léky, čisticí prostředky nebo dopravu do nemocnice na kontrolu krevního obrazu několikrát týdně.

Nečekané komplikace

V roce 2018, po více než roce léčby, Zuzka nastoupila zpátky do školy. Na vysvědčení měla opět samé jedničky a také začala chodit bez berlí. Vše vypadalo dobře až do doby, kdy se jí začaly na nemocné noze dělat píštěle. Doktoři rozhodli, že jedna ze dvou dlah musí ven. Po další prodělané operaci problémy ale neustaly a Zuzanka musela na začátku prázdnin 2019 nastoupit do Motola. Po další operaci a druhé vyndané dlaze ale Zuzka stále neměla vyhráno. Každý týden prováděli doktoři na sále pod narkózou čištění a převazování a snažili se ránu uzavřít. To se bohužel nepovedlo. Navíc se zjistilo, že kostní štěp kvůli infekci nepřirostl a musí se vyndat. Místo něj do nohy vložili cementovou kost. Za několik měsíců Zuzka prodělala další operaci. Na místo holenní kosti vložili doktoři do nohy kost lýtkovou ze zdravé nohy. Ránu se opět nepodařilo uzavřít a po 14 dnech proběhla ještě plastická operace, kdy se odebrala kůže z boku a nasadila na ránu. Naštěstí se to krásně zhojilo a vypadá to, že i kost uvnitř srůstá. V náročných chvílích rodina velmi ocenila pomoc nadace, která hradila ubytování v místní ubytovně a všem pomohla být Zuzce nablízku. Hlavní v tuto chvíli je, že onkologicky je Zuzanka v pořádku, a pevně věříme, že to tak i zůstane.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte toho všeho součástí.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.