fbpx

Rodina Jeníka

Příběh Jeníka

Od prosince roku 2016 začal pro rodiče Jeníčka kolotoč po doktorech. V době Adventu si všimli, že má na krku nějakou bouli. Teprve v únoru následujícího roku se dozvěděli diagnózu, která zněla Hodgkinův lymfom. „Myslela jsem, že se mi zhroutí svět. Všechno bylo najednou úplně jinak. Přestala jsem chodit do práce, abych se synem mohla být v nemocnici a starat se o něj i doma,“ říká maminka Jeníčka. Nastaly velké změny. Jakožto aktivní rodina, která jezdila ráda na výlety na kole, si museli rodiče Jeníčka srovnat priority. Obě děti měly medaile z cyklistických i běžeckých závodů, najednou se musely obejít bez nich. Sestřičky doporučily mamince Jeníka ubytovnu poblíž nemocnice. Díky tomu mohla být synovi nablízku a nemusela dojíždět denně 100 km. „Ubytovnu za mě hradil Nadační fond Dům Ronalda McDonalda. Byla to pro mě velká pomoc, protože při každodenním dojíždění bych vynaložila nemalé peníze,“ dodává maminka Jeníka.

Jeníkovi se dobře daří

Před dvěma roky začal Jeník sportovat, dělá judo a je v něm moc dobrý. Skoro každý víkend jezdil na závody po celé České republice, než to překazila epidemie nemoci covid-19. Dokonce byl i na závodech v Německu, kde vybojoval první místo ve své kategorii a pohár celkového turnaje za nejtechničtějšího závodníka. S celou rodinou zvládne i 50 km jízdy na kole, jezdí velice dobře a rád. Je to kluk neposeda a ani na něm není poznat, že před třemi roky prodělal těžkou nemoc.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.