Rodina Jeníka

Příběh Jeníka

Od prosince roku 2016 začal pro rodiče Jeníčka kolotoč po doktorech. V době adventu si všimli, že má na krku bouli. Teprve v únoru následujícího roku se dozvěděli diagnózu, která zněla Hodgkinův lymfom. „Myslela jsem, že se mi zhroutí svět. Všechno bylo najednou úplně jinak. Přestala jsem chodit do práce, abych se synem mohla být v nemocnici a starat se o něj i doma,“ říká maminka Jeníčka. Nastaly velké změny. Aktivní rodina, která ráda jezdila na výlety na kole, musela úplně překopat rytmus rodinného života. Obě děti měly medaile z cyklistických i běžeckých závodů, najednou se musely obejít bez účasti na nich. Sestřičky doporučily mamince Jeníka ubytovnu poblíž nemocnice, aby se synem mohla být co nejvíce a nemusela denně dojíždět 100 km. „Ubytovnu za mě hradil Nadační fond Dům Ronalda McDonalda. Byla to pro mě velká pomoc, protože při každodenním dojíždění bych vynaložila spoustu peněz,“ dodává Jeníkova maminka.

Jeníkovi se dobře daří

Před dvěma roky začal Jeník s judem a je v něm moc dobrý. Než přišla epidemie covid-19, skoro každý víkend jezdil na závody po celé České republice. Dokonce byl i na závodech v Německu, kde vybojoval první místo ve své kategorii a pohár celkového turnaje za nejtechničtějšího závodníka. S celou rodinou zvládne i 50 km jízdy na kole. Je to správný kluk, který neposedí. Nikdo by na něm dnes už nepoznal, že před třemi roky prodělal těžkou nemoc.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sítě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte součástí aktuálního dění.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.