fbpx

Rodina Jeníka

Příběh Jeníka

Od prosince roku 2016 začal pro rodiče Jeníčka kolotoč po doktorech. V době Adventu si všimli, že má na krku nějakou bouli. Teprve v únoru následujícího roku se dozvěděli diagnózu, která zněla Hodgkinův lymfom. „Myslela jsem, že se mi zhroutí svět. Všechno bylo najednou úplně jinak. Přestala jsem chodit do práce, abych se synem mohla být v nemocnici a starat se o něj i doma,“ říká maminka Jeníčka. Nastaly velké změny. Jakožto aktivní rodina, která jezdila ráda na výlety na kole, si museli rodiče Jeníčka srovnat priority. Obě děti měly medaile z cyklistických i běžeckých závodů, najednou se musely obejít bez nich. Sestřičky doporučily mamince Jeníka ubytovnu poblíž nemocnice. Díky tomu mohla být synovi nablízku a nemusela dojíždět denně 100 km. „Ubytovnu za mě hradil Nadační fond Dům Ronalda McDonalda. Byla to pro mě velká pomoc, protože při každodenním dojíždění bych vynaložila nemalé peníze,“ dodává maminka Jeníka.

Jaro 2018

Jeníkovi se momentálně daří dobře. V loňském roku jezdil každé tři měsíce do Motola na kontroly a podle vyšetření je vše v pořádku. Od ledna 2018 začal chodit na judo a jde mu to náramně. Také se už vrátil na kolo a vybojoval několik medailí na dětských závodech. „Je to náš malý bojovník,“ uzavírá maminka Jeníka.

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte náš Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.