Hrazení ubytování ve FN v Motole

Kvalitní spánek dává rodičům sílu bojovat

Do doby, než uvedeme do provozu Dům Ronalda McDonalda v areálu Fakultní nemocnice v Motole, podporujeme rodiče, kteří chtějí být nablízku svým dlouhodobě hospitalizovaným dětem. Finanční podpora je určena rodičům, kterým pobyt nehradí zdravotní pojišťovna. Nadační fond proplácí náklady za ubytování prvního doprovodu a hradí 50 % nákladů na ubytování dalšího doprovodu dětí, jejichž hospitalizace je delší než 14 dní v daném roce. Každý rok takto podpoříme cca 150 -200 rodinných příslušníků a za jejich pobyt zaplatíme cca 200 - 300 000 Kč.

Čtrnáct nově vybavených pokojů

Věříme, že rodič, který má možnost kvalitního spánku v blízkosti nemocnice, dokáže lépe překonávat psychicky náročné dny. A jelikož chceme být aktivní v naší pomoci rodinám i v době, kdy Dům pro rodiny ještě není v provozu, rozhodli jsme se v září 2018 vybavit stávající motolskou ubytovnu novými bytelnými postelemi s kvalitními matracemi a nočními stolky v celkové hodnotě 507 292 Kč.

Ty pro nás na zakázku vyrobila valašská firma Jelínek – výroba nábytku s.r.o., která nábytek dodala za pořizovací ceny s dopravou a montáží zdarma. Navíc ještě část nábytku darovala. Druhým významným dárcem tohoto projektu byla společnost Farm Frites Poland.

Rodiče, kteří si kvůli nemoci svého dítěte prochází náročným a stresujícím obdobím, si tak mohou alespoň odpočinout a kvalitně se vyspat.

 

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sítě

Something is wrong.
Instagram token error.

Přijměte pozvání do našeho Domu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
a buďte součástí aktuálního dění.

House With Heart

Přihlášením k odběru uděluji svůj souhlas společnosti Dům Ronalda McDonalda, nadační fond, aby zpracovávala mé osobní údaje (e-mailovou adresu).

* Registrací e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste starší 16 let.

© 2021 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.