fbpx

Jak pomáháme

Nestačí jen dům, budujeme náhradní domov

Onemocní-li dítě vážnou chorobou, ovlivní to chod celé rodiny. Rodiče nemocného dítěte pro něj chtějí tu nejlepší péči bez ohledu na to, jak daleko je poskytována. Zůstat s dítětem pohromadě často může jen jeden z nich a navíc ve velmi nehostinných podmínkách, často tato možnost neexistuje vůbec.

Je přitom prokázáno, že přítomnost rodiny má silný pozitivní vliv na uzdravování dítěte. Proto chceme v ČR postavit Dům Ronalda McDonalda. I když to může znít jako klišé, v domech Ronalda McDonalda se rodiny nemocných dětí mohou cítit téměř jako doma.

V současnosti má rodič hospitalizovaného dítěte, kterému je méně než šest let, nárok na proplacení ubytování zdravotní pojišťovnou. Problémem ale bývá kapacita nemocnic, ne všude jsou totiž k dispozici prostory pro přespání rodičů. Často to tedy končí tím, že maminky přespí  zkroucené na rozkládacím křesle. Proplacení ubytování pojišťovnou pro rodiče starších dětí už není samozřejmostí. Rodiče si o něj musí zažádat a doufat, že dostanou výjimku.

Proto jsme tu my, protože rozdíly neděláme a nabízíme zdarma pohodlí všem. Než vybudujeme první dům, pomáháme rodinám s placením ubytovny v Motole  a přispíváme na rekonstrukce pokojů v krajských nemocnicích.

Výroční zprávy

Starší výroční zprávy ke stažení (2015, 2016, 2017, 2018)

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte naše sociální sitě

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.