fbpx

Jak pomáháme

Nestačí jen dům, budujeme náhradní domov

Onemocní-li dítě vážnou chorobou, ovlivní to chod celé rodiny. Rodiče nemocného dítěte pro něj chtějí tu nejlepší péči bez ohledu na to, jak daleko je poskytována. Zůstat s dítětem pohromadě často může jen jeden z nich a navíc ve velmi nehostinných podmínkách, často tato možnost neexistuje vůbec.

Je přitom prokázáno, že přítomnost rodiny má silný pozitivní vliv na uzdravování dítěte. Proto chceme v ČR postavit Dům Ronalda McDonalda. I když to může znít jako klišé, v domech Ronalda McDonalda se rodiny nemocných dětí mohou cítit téměř jako doma.

V současnosti má rodič hospitalizovaného dítěte, kterému je méně než šest let, nárok na proplacení ubytování zdravotní pojišťovnou. Problémem ale bývá kapacita nemocnic, ne všude jsou totiž k dispozici prostory pro přespání rodičů. Často to tedy končí tím, že maminky přespí  zkroucené na rozkládacím křesle. Proplacení ubytování pojišťovnou pro rodiče starších dětí už není samozřejmostí. Rodiče si o něj musí zažádat a doufat, že dostanou výjimku.

Proto jsme tu my, protože rozdíly neděláme a nabízíme zdarma pohodlí všem. Než vybudujeme první dům, pomáháme rodinám s placením ubytovny v Motole  a přispíváme na rekonstrukce pokojů v krajských nemocnicích.

Výroční zprávy

Starší výroční zprávy ke stažení (2015, 2016, 2017, 2018)

Kontaktujte nás

Máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat...

Sledujte náš Instagram

Something is wrong.
Instagram token error.

© 2019 Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je zapsaný v nadačním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl N, vložka 1345 a má zaregistrovanou veřejnou sbírku osvědčenou Magistrátem hl. města Prahy sp. zn. S-MHMP/898536/2016.